EĞİTİM FAALİYETLERİMİZ

02.12.2021

Karatay İzzet Bezirci İlköğretim Okulunda bugün sevgili öğrencilerimiz ile buluştuk. 

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Konya Şube Yönetim Kurulu Üyesi  Kahraman Gazimiz Şeref Demirpalat ve dernek üyesi Kıbrıs Gazilerimiz ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şube Başkanı Süleyman Ege, dernek üyesi gazilerimiz Hasan Kocamaz ve Hasan Ata'nın katılımları ile gerçekleşen etkinlikte, sevgili öğrencilerimiz ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün anlam ve önemi, şehitlik, gazilik, vatan sevgisi konularında söyleşi gerçekleştirildi.

Okul aile bilrliği öğrenci velileri tarafından organize edilen etkinlikte söz alan okul müdürü Hüseyin Şenol Doğru;  "Farkındalık ve Değerler Eğitimi kapsamında geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimizin yaptıkları eğitim çalışmalarinda ülkemiz için yapılan fedekarlıkların  farkına varmaları ve yaşam boyu unutmayacakaları  bir etkinlik olduğunu, katılımları için gazilerimize teşekkür ettiğini" dile getirdi. 

Konya Şube Başkanı Süleyman Ege yaptığı bilgilendirme konuşması sonunda; "Öğrencilerin özelikle katıldıkları yarışmalarda robotik kodlama konularında uluslararası dereceler almasından dolayı memnun olduklarını, bu nedenle tüm öğrencileri tebrik ettiğini, bu başarıda emeği olan başta öğrencilerin aileleri olmak üzere tüm öğretmenlere teşekkür ettiğini" dile getirdi.

Etkinliğe katılan  öğrencilerle sohbet eden gazilerimiz Kıbrıs Güzel Barış Harekatında yaşadıkları anıları anlatan Muharip Gazilerimiz ve Malül Gazilerimiz daha sonra karşılıklı soru cevap bölümüde 4. sınıfta eğitim gören öğrencilerin meraklı sorularını cevaplandırdı. Bir öğrenci ise söz alarak gazilerimiz için şiir okudu.

Duygulu anların da yaşandığı etkinlik, okul müdürü Hûseyin Şenol Dögru tarafından teşekkür plaketi takdim edilmesi ve hatıra fotoğrafının çeilmesinin ardından sona erdi..